fbpx

Sentez Diş – Beylikdüzü ve Silivri

Zirkonyum Kaplama

Diş rengini maskelemek ve daha etkili bir gülüşe sahip olmak için pek çok hasta porselen kaplamaları tercih etmektedir. Sentez Diş olarak bizler de gülüş tasarımı yaparken hastalarımızın tercihi doğrultusunda uzun yıllardır porselen kaplamaları kullanıyoruz. Son yıllarda daha çok hasta daha popüler hale gelen bir kaplama türü olan zirkonya kaplamaları tercih ediyor.

Zirkonya veya zirkonyum kaplamalar normal porselen kaplamalardan daha güçlüdür ve sizin için doğru seçim olabilir.

Neden Zirkonyum Kaplama?

Zirkonya porselen, mevcut en sert ve en güçlü porselenlerden biridir. Bu da zirkonya porselenleri diş kaplama için tercih edilen bir materyal yapıyor.

Normal kaplamalar 5 ile 10 yıl arasında kullanılabilirken, doğru yapıldığı ve doğru bakıldığı takdirde zirkonya kaplamalar 25-3o yıl dayanabilmektedir.

Sağlamlığa ilave olarak renk de zirkonyum kaplamanın tercih edilmesi sebepleri arasındadır.

Hollywood gülüşü isteyen hastalar için bu kaplamalar tavsiye edilir, çünkü hiçbir porselen kaplama malzemesi zirkonya porselen kadar yansıtıcı ve beyaz değildir. Ayrıca size en beyaz parlak gülümsemeyi verebilirler. Koyu renklenmiş dişlerin %95’ini maskeleyebilirler. Bununla birlikte, doğal beyaz kaplamalara sahip olmak istiyorsanız, farklı bir kaplama düşünebilirsiniz.

Sentez Diş olarak bizler yaptığımız ücretsiz muayene esnasında sizleri bu konularda detaylı olarak bilgilendiriyor olacağız.

Zirkonyum kaplama yaptırmadan önce neler yapılmalıdır?

Zirkonya kaplama yaptırmadan önce, diş hekimlerimiz diş etleri ve kemik yapısı uygun olup olmadığına bakmalıdır. Dişlerinizin ısırma analizi ve işlevi değerlendirilmelidir. Kozmetik ihtiyaçlarınız karşılanmalıdır. Bu aşamada ölçülerin doğru alınması oldukça önemlidir.

Birçok insan için zirkonya kaplamalar, aradıkları gülüşleri kazandırdığı için özgüvenlerini yükseltebilir. Bununla birlikte, diş hekimlerimiz sizin ihtiyaçlarınız ve uzmanlıkları doğrultusunda farklı kaplama türlerini birleştirerek de bir gülüş tasarımı yapabilirler.

Zirkonya Kaplama mı Porselen Kaplama mı?

Dayanıklılık olarak zirkonya kaplamalar porselene göre çok daha güçlü ve dayanıklıdır. Estetik özelliklere gelince, porselen zirkonyadan daha iyi görünüyor. Hastanın ihtiyaçlarına en uygun kaplamayı seçmek uzman bir diş hekiminin kararıdır. Dolayısıyla detaylı bilgi için diş hekimlerimizle görüşebilirsiniz.

Beylikdüzü ve Silivri Zirkonyum Kaplama

Sentez Diş olarak Beylikdüzü veya Silivri’de zirkonyum kaplama yapmak isteyen hastalarımıza ücretsiz muayene sunuyoruz. Yapacağımız ücretsiz muayene ile zirkonyum diş için uygun olup olmadığınızı görüyor ve aklınızdaki soruları yanıtlıyoruz.

Randevu Alın


Tedaviler

Cumhuriyet Mah. Atatürk Blv. 3 A, 34520

Beylikdüzü/İstanbul

Piri Mehmet Paşa Mah, Hacı Pervane Cd. No:29A

Silivri/İstanbul

Diş Hekimi Ziyaretinizi Planlamak İster Misiniz?