fbpx

Sentez Diş – Beylikdüzü ve Silivri

Şeffaf Plakla Ortodonti Tedavisi

Çarpık diş tedavisi düşünüyor ancak diş tellerinin görüntüsü hoşunuza gitmiyorsa şeffaf plakla ortodonti tedavisini düşünebilirsiniz. Beylikdüzü ve Silivri‘deki kliniklerimizde sıklıkla yaptığımız şeffaf plak tedavisi, metal diş telleri alternatif bir tedavi sunuyor.

Yapılacak muayene sonrasında belirlenecek tedavi planına göre size özel olarak üretilen şeffaf plaklarla çarpık dişleriniz düzeltilir. Taktığınızda belirli olmayan bu şeffaf plaklar, özellikle yetişkin hastalarımız tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Ücretsiz muayene randevusu alarak diş hekimlerimizle görüşebilir ve şeffaf plak fiyatları ve tedavisi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Şeffaf Diş Plakları Nedir?

Şeffaf diş plakları, dişlerinize uyan özel yapım, şeffaf plastik hizalayıcılardır.  Bu diş plakları dişlerinizin yapısına göre belirlenen bir tedavi programı çerçevesinde size özel olarak üretilir. Hem diş hekimleri hem de ortodontistler tarafından sıklıkla kullanılan bu yöntem çarpık diş tedavisi için sıklıkla kullanılır.

Bu şeffaf diş plakları, dişlerinizi yavaşça yeniden hizalar . Dişlerinizi kolaylıkla ve rahatça ayarlamak için, plaklarınız yaklaşık iki haftada bir değiştirilecektir. Ağzınıza özel olarak üretilen her yeni plak, gülümsemenizde ve dişlerinizin hizasında küçük ayarlamalar yapar.

Şeffaf Plakla Ortodonti Tedavisi Yetişkinler için Uygun Mudur?

Nihai kararı yapılacak muayene sonrası diş hekiminiz verecek olsa da, genelde şeffaf diş plakları yetişkinlerde şarpık diş tedavisinde en tercih edilen yöntemlerden biridir. Yetişkinler ve çalışanlar tarafından tercih edilmesinin en iyi yanı, çoğu insanın bu şeffaf diş plaklarını taktığınızı farketmiyor olmasıdır.

Diğer taraftan şeffaf plaklar diş teline kıyasla daha az rahatsız edici ve idamesi kolay olduğu içinde tercih edilmektedir.

Daha önce belirttiğimiz gibi hangi tedavinin size uygun olacağına diş hekiminizin karar vermesi gerekir. Diş hekiminiz yapacağı muayene ile dişlerinizi durumunu, ne kadar çarpık olduğunu görür ve sizin için doğru çarpık diş tedavisi hakkında bilgi verir.

Şeffaf Plak Fiyatları Ne Kadar?

Diğer diş düzeltme tedavileri gibi şeffaf plakla ortodonti tedavisinin süresi de dişlerinizin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Şeffaf plak fiyatları da bu doğrultuda değişiklik gösterir. Şeffaf diş plağı fiyatları dişlerinizin ne kadar çarpık olduğu, tedavi için kaç tane şeffaf plak üretileceği, ve hangi marka plak tercih edeceğinize göre belirlendir.

Her ne kadar, diş kliniklerini arayıp yaklaşık bir şeffaf plak tedavisi fiyatı alsanız da nihai tedavi ücreti yapılacak muayene ve tedavi planlaması ile belli olur.

Beylikdüzü ve Silivri Şeffaf Plakla Ortodonti Tedavisi

Şeffaf plak tedavisi için Beylikdüzü veya Silivri kliniklerimize geldiğinizde öncelikle ücretsiz bir muayene yapılır. Diş hekimlerimiz bu muayene esnasında genel ağız ve diş sağlığınız ile dişlerin çarpıklığını inceler. Şeffaf plakla ortodonti tedavisi için uygun olup olmadığınızı belirledikten sonra sizleri tedavi hakkında bilgilendirir. Bu bilgilendirme tedavinin yaklaşık ne kadar süreceği, kaç tane plak kullanacağınız, şeffaf plak fiyatları ve tedavi detaylarını içeriyor olacaktır. Tedaviye karar verdiğinizde ise planlama yapılır ve ölçümler sonrasında diş plaklarınızın üretimine başlanır.

Randevu Alın


Tedaviler

Cumhuriyet Mah. Atatürk Blv. 3 A, 34520

Beylikdüzü/İstanbul

Piri Mehmet Paşa Mah, Hacı Pervane Cd. No:29A

Silivri/İstanbul

Diş Hekimi Ziyaretinizi Planlamak İster Misiniz?