fbpx

Sentez Diş – Beylikdüzü ve Silivri

Şeffaf Diş Teli Tedavisi

Sentez Diş olarak Beylikdüzü ve Silivri kliniklerimizde sıklıkla uyguladığımız tedavilerden bir tanesi de şeffaf diş teli tedavisi.

Düzgün dişler estetikten öte genel ağız sağlığınız için oldukça önemlidir. Dişler çarpık olduğunda lekelenebilir, daha kolay çürüyebilir veya enfekte olabilir. Dişlerinizi düzelttiğinizde hem gülüşünüz iyileşir, hem de çürük riski azalır. Şeffaf diş telleri, tıpkı şeffaf plaklarda olduğu gibi çarpık diş tedavisinde görsellikle ilgili endişesi olan hastalarımızın tercih ettiği bir yöntemdir.

Şeffaf diş telleri hakkında daha fazla bilgi almak için ücretsiz muayene randevusu alarak diş hekimlerimizle görüşebilirsiniz. Aklınızdaki sorulabilir, şeffaf diş teli fiyatları ve tedavi süreci hakkında bilgi alabilirsiniz.

Şeffaf Diş Teli Nedir?

Diş teli tedavisi çarpık diş tedavisinde sıklıkla tercih edilse de bazı hastalarımız metal diş tellerinin görüntüsüden rahatsız olabiliyor. Metal diş telleri insanların istediği kadar estetik durmasa da dişleri düzeltmek için etkili bir araçtır. Prosedür, her dişin yüzeyine metal bir braket yerleştirilerek ve bu braketlerin içinden bir tel geçirilerek çalışır. Birinin geleneksel metal diş telleri taktığını fark etmemek imkansızdır. Tedavi işe yaradığı gibi, bunu yaparken kişinin görünümünü de olumsuz etkileyebilir. Bu, birçok insanın bizim sağladığımız daha iyi bir seçenek aramasına neden olmuştur. Şeffaf diş telleri ise tam olarak bu ihtiyaca yanıt veriyor.

Kliniklerimizde şeffaf diş teli tedavisi ile hastalarımıza geleneksel metal diş tellerine bir alternatif sunuyoruz. Metal diş tellerinin görünüşlerini nasıl etkileyeceği konusunda endişeleri olan hastalar, bu endişelere sahip olmadan da düz dişlere sahip olabilirler. Şeffaf diş telleri, hastalara dişlerin doğal rengiyle uyum sağlayan diş renginde teller ve braketler takma şansı sunar. Bu seçenek çocuklar için pratik bir çözüm değildir ancak yetişkin kihastalar için son derece etkilidir.

Şeffaf diş telleri her hasta için uygun olmayabilir. Bu nedenle, öncelikle diş hekimine danışıp muayene olmak ve bilgi almak gerekir. İstanbul’da yaşıyorsanız randevu alarak Beylikdüzü veya Silivri’deki kliniğimizde şeffaf ortodontinin sizin için uygun olup olmadığını belirlemek için bir konsültasyon planlamaya davet ediyoruz.

Beylikdüzü ve Silivri Şeffaf Diş Teli Tedavisi

Sentez Diş olarak başta Silivri ve Beylikdüzü civarı olmak üzere İstanbul’daki tüm hastalarımız için güvenilir ağız ve diş sağlığı tedavileri sunuyoruz. Hastanın güzel ve ışıltılı düz bir gülümsemeye sahip olması için dişleri düzeltebilir ve mükemmel pozisyona getirebiliriz. Çarpık dişleriniz, dişleriniz arasında göze hoş gelmeyen boşluklar veya yanlış hizalanmış bir ısırmanız varsa, bu sorunları ve daha fazlasını düzeltmenize yardımcı olabiliriz.

Metal diş tellerine kıyasla, şeffaf diş tellerinin fark edilmesi çok daha zordur, bu da onları yoğun profesyoneller, gençler ve işlem sırasında mevcut görünümlerini olumsuz yönde etkilemek istemeyenler için ideal hale getirir.

Her dişe bir braket yerleştirdiğimiz ve braketlerin arasına bir tel geçirdiğimiz geleneksel metal braketlere benzer şekilde çalışır. Fark, metalden yapılmak yerine, şeffaf diş telleri için braketlerin, doğal dişle karışan diş renginde bir reçineden oluşmasıdır. Tel ayrıca diş rengindedir, böylece diş telleri neredeyse görünmez ve görülmesi zordur. Bu çözümün, şeffaf diş telleri ile uygun diş hijyeni uygulayabilen gençler ve yetişkinler için iyi çalıştığını görüyoruz. Aksi takdirde, yiyecekler braketleri lekeleyebilir. Bu çözüm, geleneksel diş tellerine mükemmel bir alternatiftir ve tüm ağız sağlığı sorunlarının giderilmesinde aynı derecede etkilidir.

Şeffaf diş tellerinin şeffaf plaklardan farklı olduğunu da bilmek gerekir. Şeffaf plaklar önceden belirlenen bir plan çerçevesinde 2-3 haftalık aralıkla kullanılan şeffaf kalıplardır. Şeffaf diş tellerinden farklı olarak takılıp çıkarılabilirler.

Şeffaf diş telleri fiyatları ve tedavi detayları hakkında bilgi almak veya aklınızdaki soruları diş hekimlerimize sormak isterseniz ücretsiz randevu almanız yeterli.

Randevu Alın


Tedaviler

Cumhuriyet Mah. Atatürk Blv. 3 A, 34520

Beylikdüzü/İstanbul

Piri Mehmet Paşa Mah, Hacı Pervane Cd. No:29A

Silivri/İstanbul

Diş Hekimi Ziyaretinizi Planlamak İster Misiniz?