fbpx

Sentez Diş – Beylikdüzü ve Silivri

İmplant Tedavisi

Eksik dişler pek çok kişi için rahatsız verici olabilir, insanların gülümsemelerini gizlemelerine ve özgüvenlerini kaybetmelerine neden olabilir. Eksik dişlerin oluşturduğu boşluk bakterilerle kolayca enfekte olabilir, diğer dişlerin yer değiştirmesine neden olabilir ve insanların doğru konuşmasını veya yemek yemesini zorlaştırabilir. Sentez Diş olarak hastalarımızın bu konudaki hassasiyetlerinin farkındayız. Hastalarımızın özgüvenlerini yeniden kazanmaları, sağlıklarını iyileştirmeleri ve hayata cesurca yaklaşmaları için dental implant tedavileri sunuyoruz.

İmplant yerleştirme, eksik dişleri güvenli ve doğal bir şekilde yerine koymamızı gerektiren karmaşık bir işlemdir. Aralarından seçim yapabileceğiniz yerli ve yabancı birden fazla diş implantı markası mevcuttur. Sizlere öncelikli olarak bu konularda bilgi veriyor olacağız. Beylikdüzü ve Silivri’deki kliniklerimizde eksik dişlerinizi doğal ve güzel görünen bir şekilde restore etme fırsatı sunuyoruz.

İmplant Tedavisi Süreci

Dişlerinizden biri veya daha fazlası düşerse, eksik dişleri kalıcı olarak değiştirmenin bir yolu olarak diş implantlarını düşünebilirsiniz. Öncelikle bizi arayarak diş hekimlerimizle görüşmek üzere bir bir randevu ayarlayın.

Diş implantlarının sizin için uygun olup olmadığını belirlemek için ağzınızı ve çene kemiğinizi inceleyeceğiz. İşleme başlamadan önce diş etlerinizin sağlıklı olması ve çene kemiğinizin güçlü olması gerekir. Herhangi bir çürük veya diş eti hastalığı belirtisi tespit edersek, diş implantı prosedüründen önce tedavi etmemiz gerekecektir.

İşlem için izin alındıktan sonra, Sentez Diş uzman ekibi, diş laboratuarında yeni bir diş oluşturmak için ağzınızın ölçüsünü alacaktır. Her sentetik diş, mükemmel bir renk uyumu ile birlikte, çevreleyen dişlerin boyutuna ve şekline uyacaktır. Bu şekilde işlemi tamamladığımızda gülüşünüz tamamen doğal görünecektir. Hangi dişlerin gerçek hangilerinin sentetik olduğunu ayırt etmek neredeyse mümkün olmadığı için birçok hasta implant tedavisi sonuçlarından memnundur.

Beylikdüzü ve Silivri İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi prosedüründeki bir sonraki adım, diş eti çizgisinin altına metal bir post yerleştirmektir. Prosedürün bu yönü, bir implantı diğer kozmetik diş hekimliği biçimlerinden ayıran şeydir. Metal post, doğal köklerin gücüne benzer şekilde dayanıklı, sentetik bir kök sistemi oluşturmak için çene kemiğine sabitlenir. Birkaç ay içinde metal vida ve çene kemiği birlikte kaynaşacaktır. Bu, diğer prosedür türlerinde tekrarlanamayan bir dayanıklılık düzeyi yaratır.

Daha sonra yeni sentetik dişi diş etlerinin yüzeyindeki metal direğe sabitleyeceğiz. Yeni diş o kadar güvenli bir şekilde takılır ki, hastalar dişlerinin gevşemesinden veya düşmesinden korkmadan en sevdikleri yiyecekleri yiyebilir, aktif bir yaşam tarzı sürdürebilir, spor yapabilir ve daha fazlasını yapabilir. Hastalar bir daha dişleri için endişelenmemelerinin sağladığı faydalardan yararlanabilirler.

Sentez Diş ekibi Beylikdüzü ve Silivri’deki kliniklerimizde yaptıkları implant tedavilerinde, diş implantlarını rahat ve işlevsel bir şekilde yapar. Prosedürün her yönünün doğru bir şekilde tamamlandığından emin olmak için her vakaya ayrı ve özel yaklaşımlar sunuyoruz. Çıkan sonuçtan uzun yıllar memnun kalmanız için elimizden geleni yapıyoruz.

Diş İmplantlarının Bakımı

İmplantlar yerleştirildikten sonra bakımları son derece kolaydır. Silivri ve Beylikdüzü başta olmak üzere İstanbul’un her tarafından bizi tercih eden hastalarımızın “İmplantlar çıkar mı?” ile “İmplant dişlerimi nasıl fırçalarım?” gibi sorularıyla sıklıkla karşılaşıyoruz.

İmplant tedavisi öncesinde ve sonrasında aklınızdaki tüm soruları yanıtlıyor olacağız. Sıklıkla sorulan bazı soruları ise kısaca cevaplamaya çalışalım.

Dental implantlar güvenilir midir?

Dental implantları sentetik bir kök sistemi oluşturarak yerleştirdiğimiz için dayanıklı ve güvenlidirler. Diş implantları düşmeyecek veya gevşemeyecektir. Bu, dişinizin çıkması konusunda endişelenmeden basketbol oynayabileceğiniz, maratonda koşabileceğiniz ve çocuklarınızla güreşebileceğiniz anlamına gelir.

Diş implantı bakımı zor mudur?

İmplantlarınızın bakımı için hastalarımıza gün boyunca dişlerini normal şekilde fırçalamalarını ve diş ipi kullanmalarını öneriyoruz. Ayrıca, Sentez Diş ile yılda en az iki kez diş muayeneleri ve temizlikleri planlamak önemlidir. Personelimiz, dişlerinizi temizlemenize ve sağlıklı kalmalarını sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Diş implantları enfekte olur mu?

Diş implantları kendi kendilerine enfekte olamazken etraflarındaki dişler enfekte olabilir. İleride ciddi bir diş eti hastalığı veya diş apsesi yaşarsanız, enfeksiyon çene kemiğinize yayılabilir. Bu, implantlarınızı tehlikeye sokar çünkü güvenli kalması için çene kemiğinin sağlıklı olması gerekir. Enfekte olursa, diş implantlarınız ve tüm dişleriniz tehlikeye girer.

Halihazırda implantlarınız varsa ve dişleriniz ağrımaya başladıysa, hemen randevu almak için bizi arayın. Bu şekilde herhangi bir enfeksiyonu tespit edebilir ve çene kemiğine yayılmadan tedavi edebiliriz. Bu basit önleyici bakım adımlarını uyguladığınız sürece implantlarınız ve doğal dişleriniz sağlıklı kalmalıdır.

 

Randevu Alın


Tedaviler

Cumhuriyet Mah. Atatürk Blv. 3 A, 34520

Beylikdüzü/İstanbul

Piri Mehmet Paşa Mah, Hacı Pervane Cd. No:29A

Silivri/İstanbul

Diş Hekimi Ziyaretinizi Planlamak İster Misiniz?