fbpx

Sentez Diş – Beylikdüzü ve Silivri

Diş Teli Tedavisi

Diş telleri, dişlerinize sürekli bir baskı uygulayarak onları istenen hizaya getirme prensibiyle çalışır. Uygulanan bu baskı ile dişler ufak hareketlerle istenen pozisyona gelir. Bu harekete çene kemiğinin yeniden modellenmesi demek mümkündür. Beylikdüzü ve Silivri‘deki kliniklerimizde uzman ortodontistlerimizle sıklıkla yaptığımız bir diş tedavisidir.

Diş teli tedavisi yaptırmak veya diş teli fiyatları hakkında bilgi almak için ücretsiz muayene randevusu alarak diş hekimlerimizle görüşebilirsiniz.

Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş tellerinin üç ana bileşeni vardır:

1. Braketler – metal veya (diş renginde) seramikten yapılmış braketlerdir. Dişe yapıştırılır veya bir bant ile tutturulur.

2. Diş Teli – her bir braketin üzerinden geçen ve dişleri hareket ettirmek için kullanılan kuvvet ve basıncı sağlayan ince bir metal tel.

3. Lastikler – “bağ” veya “o-ring” olarak bilinen lastiklerin birçok rengi vardır ve diş tellerini yerinde tutmak için kullanılır. Lastikler genellikle her diş teli ayarlama ziyaretinde değiştirilir.

Diş Teli Tedavisi Aşamaları

Diş telleri, ortodontik tedavinin “aktif” bileşeninin bir parçasıdır. Diş hareketi ve kemiğin yeniden şekillenmesi, diş teli dişlere baskı uyguladığında gerçekleşir. Bazen belirli dişlerin hareketini durdurmak için belirli dişlerin hareketini durdurmak için başlık gibi aletlere ihtiyaç duyulur, böylece diğerleri onların etrafında düzgün bir şekilde hizalanabilir veya yaylar veya lastik bantlar bir dişe belirli bir açıyla baskı uygulamak için kullanılabilir. Böylece baskı uygulanan diş diğer dişlerle uyum içinde hareket eder.

Ortodontik tedavinin aktif kısmında diş hareketi tamamlandıktan sonra dişleriniz mükemmel görünebilir ancak bu tedavinin bittiği anlamına gelmez. Diş teli tedavisinin tutma aşaması, dişlerinizin doğru yerde kalmasını sağlamak için gereklidir. Dişlerinizi hareket ettirmek biraz zaman alır ve siz görseniz de görmeseniz de bu hareketin durması ve dişlerin etrafındaki kemiğin büyümesi zaman alır. Bu, özellikle aktif tedavi evreleri sırasında ve sonrasında çene kemikleri hala büyüyen ve gelişen genç hastalar için geçerlidir. Bu nedenle, tutucularınızı ortodontistinizin önerdiği şekilde takmanız önemlidir.

Diş Teli Çeşitleri

Silivri ve Beylikdüzü diş teli tedavilerimizde hastalarımıza en son ve gelişmiş tedavileri sunmak için çalışıyoruz.

Diş telleri oldukça uzun bir süredir piyasada olmasına rağmen, ortodontik diş tellerinin materyal, yöntem ve tekniklerinde birçok gelişme ve ilerleme olmuştur ve bu da onları her yaştan birçok insan için sürekli olarak mükemmel ve etkili bir tedavi seçeneği haline getirmektedir.

En az şeffaf diş plakları kadar popüler olan bu çarpık diş düzeltme tedavisinin farklı türleri vardır.

Metal diş telleri hastalarımız tarafından en sık tercih edilen ortodontik tedavi seçeneğidir. Braketler artık yıllar öncesine göre daha küçüktür ve diş üzerinde daha düşük bir profil sergiler. Bu, onları takmayı daha rahat hale getirir ve bir ağızlık ile korumayı kolaylaştırır. Daha az braket yüzey alanı, aynı zamanda, yıllar önce kullanılan braketlere göre temiz tutulmalarını da kolaylaştırır.

Şeffaf diş telleri, çok daha düşük görünürlük profiline sahip mükemmel bir ortodontik tedavi seçeneğidir. Şeffaf braketler seramikten yapılır ve genellikle beyaz veya buzlu diş telleri ve şeffaf lastiklerle birlikte kullanılır. Diş renginde braketler de mevcuttur. Ortodontistiniz, doğal diş renginize daha yakın uyum sağlamak ve uyum sağlamak için şeffaf veya diş renginde önerebilir.

Beylikdüzü ve Silivri Diş Teli Tedavisi

Diş telleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız Silivri ve Beylikdüzü’ndeki diş kliniklerimize uğrayabilirsiniz.

Ücretsiz muayene randevusu alarak diş teli tedavisi için uygun olup olmadığınızı öğrendikten sonra, başta diş teli fiyatları ve farklı diş teli tedavisi yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Randevu Alın


Tedaviler

Cumhuriyet Mah. Atatürk Blv. 3 A, 34520

Beylikdüzü/İstanbul

Piri Mehmet Paşa Mah, Hacı Pervane Cd. No:29A

Silivri/İstanbul

Diş Hekimi Ziyaretinizi Planlamak İster Misiniz?